Dorpol-pool

Baseny ogrodowe, zadaszenia basenów oraz przykrycia basenowe wraz z montażem.

Kontakt

ul. Stefana Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno, Polska

Email: biuro@dorpol.com
Tel.: +48 52 315 20 96
Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno
Pon. - Pt. 8-16
Sob. 8-13

Ogrzewanie
wody basenowej

POMPY CIEPŁA

Basenowe pompy ciepła to elektryczne urządzenia, wykorzystujące energię cieplną w powietrzu do podgrzania wody w basenie. Do przeprowadzenia tego procesu służy specjalny wymiennik, znajdujący się wewnątrz urządzenia. Pompa ciepła pobiera o wiele mniej energii elektrycznej, niż typowy podgrzewacz wody. Jej sprawność określa współczynnik COP, który im wyższy, tym lepiej.

CALIDI VP

calidi xp

calidi zp

Wymienniki ciepła

Aby nie być uzależnionym wyłącznie od nagrzewania wody w basenie ogrodowym przez dobrą pogodę, należy zamontować w instalacji wymiennik ciepła podłączany do pieca C.O lub instalacji solarnej. Płynąca z układu gorąca woda wpływa do wężownicy wymiennika i ogrzewa wodę z basenu. Temperatura wody z basenu mierzona jest przez czujnik temperatury. Gdy osiągnie ona wymaganą temperaturę, czujnik daje sygnał do termostatu, który przerywa obieg wody gorącej z C.O. Przy decyzji o zamontowaniu wymiennika należy uwzględnić potrzebną moc.

HI-FLO / HI-FLO-TITANIUM

HI-FLOW TITANIUM / HI-FLOW

HI-TEMP TITANIUM / HI-TEMP

AQUA MEX

Elektryczne podgrzewacze wody

Idealne rozwiązanie dla małych basenów i wanien. Działanie podobne jak przy wymienniku, jednak zamiast wężownicy znajduje się tu element grzejny. Podczas eksploatacji podgrzewacza, należy zwrócić uwagę, aby element grzejny nie uległ uszkodzeniu. Przyczyniają się do tego: duża zawartość wapnia w wodzie, duża ilość środków dezynfekujących, złe podłączenie zarówno od strony elektrycznej, jak i hydraulicznej. Zaleca się stosowanie tego rozwiązania, gdy nie można zastosować innego. Koszty eksploatacji są wysokie.

AQUA COMPACT / COMPACT