Dorpol-pool

Baseny ogrodowe, zadaszenia basenów oraz przykrycia basenowe wraz z montażem.

Kontakt

ul. Stefana Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno, Polska

Email: biuro@dorpol.com
Tel.: +48 52 315 20 96
Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno
Pon. - Pt. 8-16
Sob. 8-13

DEZYNFEKCJA WODY,
PIELĘGNACJA, ODKURZACZE BASENOWE

DEZYNFEKCJA WODY

Właściwa pielęgnacja oraz dezynfekcja jest konieczna, aby basen właściwie spełniał swoje funkcje.
Wodę trzeba dezynfekować, aby utrzymać ją w czystości poprzez ustalenie właściwych wartości parametrów wody . Wartość pH jest bardzo ważna i musi wynosić około 7,2. Jeśli się nie zgadza, należy zastosować środek podwyższający lub obniżający pH. Nawet najlepsze urządzenie filtrujące, nie uwolni wody od bakterii. Istnieją preparaty chlorowe i tlenowe. Są to związki bezpieczne i skuteczne.
Istnieją różne sposoby dezynfekcji wody:
chlorowanie, lampy UV, aktywny tlen, ozonowanie, elektroliza.
Preparaty można dozować ręcznie lub za pomocą urządzeń automatycznych. Urządzenia automatyczne sterują, mierzą i kontrolują stan wody. Sprawdzana jest wartość pH i jeżeli odbiega ona od wartości żądanej, automatycznie jest dozowana. Do basenów prywatnych w pomieszczeniach, zaleca się używanie do dezynfekcji aktywnego tlenu. W basenach zewnętrznych i intensywnie użytkowanych zaleca się stosowanie płynnego chloru lub elektrolizerów soli. W basenach publicznych, hotelowych, w ośrodkach wypoczynkowych (obiekty komercyjne) stosuje się, specjalnie przeznaczone do pracy w nich, automaty dozujące.

Dezynfekcja chlorem lub aktywnym tlenem

PCS Mini

Kompaktowe urządzenie z czytelnym i intuicyjnym interfejsem jest łatwe w obsłudze przez każdego użytkownika.
Zapewnia pomiar pH, pomiar potencjału REDOX, dozowanie pH, dozowanie chloru lub aktywnego tlenu, zarządzanie pracą pomp, pomiar przepływu wody oraz możliwość pomiaru poziomu dozowanych cieczy.

Elektrolizer solny z regulacją pH

Sterilor XP

Kompletna linia urządzeń modułowych do uzdatniania i kontroli wody w basenie.
Elegancka, kompaktowa skrzynka sterownicza z super prostym interfejsem sterowanym przez specjalną aplikację na smartfona, zaprojektowaną do intuicyjnego codziennego użytku.
Moduły Stérilor XP są autonomiczne, komplementarne i połączone za pomocą Bluetooth.
Moduł Conect służy do rozszerzenia funkcji aplikacji, oferując możliwość udostępniania, przeglądania i zdalnego sterowania urządzeniami za pomocą połączenia internetowego

standardowe sterowanie z aplikacją na smartfona

Sterilor Duo Evo

Inteligentne urządzenie STÉRILOR Duo Evo utrzymuje równowagę chemiczną wody basenowej.  Stabilizuje pH, jednocześnie ograniczając minimalne dozowanie korektora do basenu, gwarantując szybką i łatwą dezynfekcję wody basenowej.
EVO zapewnia dodatkową produkcję chloru.
Interfejs urządzenia umożliwia regulację produkcji chloru a zakresy działania jest intuicyjny (ustawienia w zależności od temperatury wody i użytkowania basenu).  Tryb „Boost” produkuje chlor w 120% przez maksymalnie 24 godziny.
Urządzenie może być opcjonalnie wyposażone w czujnik temperatury, moduł redukcji produkcji chloru, moduł bluetooth z aplikacją na smartfona oraz moduł połączenia Wi-Fi

Sterilor Duo Evo

Inteligentne urządzenie STÉRILOR Duo Evo utrzymuje równowagę chemiczną wody basenowej.  Stabilizuje pH, jednocześnie ograniczając minimalne dozowanie korektora do basenu, gwarantując szybką i łatwą dezynfekcję wody basenowej.
EVO zapewnia dodatkową produkcję chloru.
Interfejs urządzenia umożliwia regulację produkcji chloru a zakresy działania jest intuicyjny (ustawienia w zależności od temperatury wody i użytkowania basenu).  Tryb „Boost” produkuje chlor w 120% przez maksymalnie 24 godziny.
Urządzenie może być opcjonalnie wyposażone w czujnik temperatury, moduł redukcji produkcji chloru, moduł bluetooth z aplikacją na smartfona oraz moduł połączenia Wi-Fi

Odkurzacze basenowe

To w pełni automatyczne urządzenia do czyszczenia basenu. Większość z nich czyści również ściany oraz linię wody. Każde z nich ma automatyczny program pracy, a niektóre mogą być również sterowane przez pilota lub za pomocą aplikacji. Mają własny napęd i worek filtrujący, pozwalający na pracę niezależną od filtra basenowego. Zaletą jest również to, że wywołują one dodatkową cyrkulację wody w basenie. Automaty są najbardziej komfortowe ze wszystkich rodzajów odkurzaczy. Nie wymagają w trakcie pracy żadnej obsługi i kontroli.

Dolphin-S50
Dolphin-S200
Dolphin-S300i
Dolphin-M400
Dolphin-E20
Dolphin-M600
Dolphin-Wave-100
Dolphin-Wave-200
Dolphin-Wave-300

Video_1

Video_2

Video_3

Video_4

Video_5

Chemia basenowa

Regulatory wartości pH wody pH minus i Plus

pH Minus to granulat do obniżania wartości pH w wodzie. pH Plus służy do podwyższania wartości. Preparat stwarza niekorzystne dla drobnoustrojów środowisko, powodując ich zniszczenie i zahamowanie rozwoju. Właściwe pH (7,2 -7,6) warunkuje dobre działanie innych środków.

 

Środki chlorowe

  • Quick chlor – granulat – najbardziej popularny, szybko rozpuszczalny, organiczny chlor w granulacie. Przeznaczony do dezynfekcji wody.
  • Maxi chlor – tabletki – najbardziej popularny, multifunkcyjny, wolno rozpuszczalny chlor w tabletkach 200 g, przeznaczony do dezynfekcji wody. Utrzymuje w wodzie stały poziom chloru.
  • Quick chlor – tabletki – szybko rozpuszczalny, organiczny chlor w tabletkach 20 g, do dezynfekcji wody.
  • Mini-maxi chlor – tabletki – wolno rozpuszczalny chlor w tabletkach 20 g, do dezynfekcji wody. Dzięki wolnemu rozpuszczaniu się, utrzymuje w wodzie stały poziom chloru. Posiada w składzie dodatkowo środki glonobójcze i substancje klarujące wodę.

Środki bezchlorkowe

  • Aktywny tlen – tabletki na bazie aktywnego tlenu. Przeznaczone do dezynfekcji wody. Redukują zawartość chloramin.
Preparaty usuwające zmętnienie wody

Środki flokujące służą utrzymaniu klarowności wody. Po przeprowadzonej dezynfekcji, dodaje się flokulant, który łączy pływające w wodzie drobiny w większe cząstki. Osadzają się wtedy one bez problemu na złożu piaskowym w filtrze. Z pomocą środków flokujących można usunąć, znajdujące się w wodzie metale. Należy na krótko zwiększyć wartość pH do 9, dodać flokulant, który zwiąże metale i oddzielić od wody za pomocą filtrów. Po tej operacji filtr, należy wyczyścić i przywrócić odpowiednią wartość pH wody.

  • Flockfix – woreczki z granulatem do profilaktycznego flokowania. Wkładany do skimmera lub koszyka pompy.
  • Super Flock – służy do interwencyjnego usuwania zmętnienia wody. Stosowany w celu uzyskania klarownej, wolnej od zmętnień wody.
Preparaty glonobójcze

Glony do rozwoju potrzebują ciepłą wodę, światło słoneczne, dwutlenek węgla i pożywienie, którym są np. nitraty z chloramin (chloru związanego), fosfaty z wody zasilającej basen lub wprowadzane przez kąpiących. W basenach o dobrej cyrkulacji wody, dobrej filtracji, optymalnym flokowaniu i pH, można częściowo usunąć fosfaty, zabierając glonom pokarm.

  • Alba Super – najlepszy, niepieniący preparat glono- i bakteriobójczy. Zalecany przez Sanepid. Stosowany też do powstania dużej ilości glonów. Utrzymuje wodę w doskonałym stanie, nawet przy wysokich temperaturach powietrza. Działa natychmiast po zastosowaniu.
  • Algenex Super – preparat glonobójczy. Jednak, tak jak inne preparaty na rynku ustępuje jakością Albie Super i przy wysokich temperaturach powietrza >30 stopni C, tak jak inne preparaty może nie dać sobie rady. Przeznaczony do profilaktycznego stosowania. Należy go regularnie stosować.
  • Winter fluid – płyn zimowy – środek stosowany na zimę. Zapobiega zielenieniu się wody w przypadku ocieplenia w zimie.