Dorpol-pool

Baseny ogrodowe, zadaszenia basenów oraz przykrycia basenowe wraz z montażem.

Kontakt

ul. Stefana Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno, Polska

Email: biuro@dorpol.com
Tel.: +48 52 315 20 96
Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno
Pon. - Pt. 8-16
Sob. 8-13

BASENY
POLIPROPYLENOWE

OPIS ORAZ MOŻLIWOŚCI INSTALACJI

Baseny ogrodowe są wykonane z polipropylenu (PP) stabilizowanego przeciw oddziaływaniu promieniowania UV. Ten materiał jest nieszkodliwy pod względem zdrowia i higieny. Konstrukcja basenu z tworzywa sztucznego została zaprojektowana z uwzględnieniem 20-letniego okresu użytkowania i wyprodukowana na podstawie obliczeń statycznych wykonanych za pomocą programu komputerowego Nexis 32 przy wykorzystaniu metody elementów skończonych. Minimalna grubość ścianek i dna basenu wynosi 6 mm, w odniesieniu do schodów jest to 8 mm, natomiast ożebrowanie wzmacniające 12 mm. Poszczególne elementy z tworzywa sztucznego są łączone ze sobą metodą spawania gorącym powietrzem przez wykwalifikowanych spawaczy (zgodnie z DVS), instalacje hydrauliczne są klejone. Wyposażenie basenu objęte zakresem dostawy jest wyprodukowane przez renomowanych producentów – firmy ASTRAL oraz Vágner, a montaż wykonuje się zgodnie z ich zaleceniami. Baseny są przeznaczone do montażu zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Są one montowane na uzbrojonej płycie fundamentowej o grubości 150 – 200 mm i należy wokół nich wykonać płaszcz z betonu, zgodnie z wskazówkami wyszczególnionymi w dokumentacji.

Baseny nie mogą być instalowane w terenie, na którym lustro wody gruntowej znajduje się powyżej dolnej krawędzi płyty podstawowej.

W przypadku gruntu nieprzepuszczalnego należy podjąć środki zaradcze w stosunku do powstającego ciśnienia wywieranego przez wody opadowe na płaszcz zewnętrzny oraz dno basenu ogrodowego.

Baseny wykonywane są jednej z dwóch technologii.

Typ Standard – całe wyposażenie technologiczne jest zainstalowane się poza basenem, np. we własnej studzience z tworzywa sztucznego, w piwnicy obiektu budowlanego lub w garażu wzgl. w podobnym miejscu.

Typ Compact – całe wyposażenie technologiczne jest zainstalowane w korpusie basenu i już podczas dostawy wszystkie elementy technologiczne wyposażenia są ze sobą połączone, poprzez co znacznie upraszcza i przyśpiesza się proces montażu basenu.
Baseny o długości do 11,5m i szerokości do 4,0m możemy dostarczyć w całości (wymiary zewnętrzne). Baseny dłuższe, szersze lub o kształtach nie transportowych montujemy na miejscu – koszt wyliczany w zależności od realizowanego projektu.

1. Basen wanna z tworzywa sztucznego – POLIPROPYLEN – 6 mm
2. Rynna przelewowa (w przypadku basenu z rynną)
3. Kratka kanału przelewowego – szerokość 200 mm
4. Usztywnienia prostopadłe – POLIPROPYLEN – 15 cm
5. Izolacja cieplna ścian – XPS styrodur 30 mm
6. Izolacja cieplna dna – XPS styrodur 30 mm
7. Fundament betonowy o grubości min. 150 mm
8. Oblewka betonowa
9. Uzbrojenie oblewki betonowej
10. Teren

Typy basenów

Baseny ogrodowe polipropylenowe dzielimy na dwa typy
wg. sposobu odprowadzenia wody z basenu do jednostki filtracyjnej

Wybór rynien przelewowych

STANDARD
GRILL
FINISH
INFINITY
EVOLUTION

Kolory

Zastosowany materiał – polipropylen PP oraz sposób wytwarzania stwarzają możliwość produkcji basenów ogrodowych o dużej różnorodności w odniesieniu do wymiarów, kształtów i kolorów. Każdy basen jest wytwarzany zgodnie z życzeniem klienta oraz po przeprowadzeniu z nim indywidualnych uzgodnień. Wraz z basenem dostarcza się kompletne i bardzo obszerne wyposażenie technologiczne jak i wyposażenie dodatkowe włączając w to zadaszenie.

ICE BLUE
WHITE
GREY
TURQUOISE
SKY - BLUE
CERAM
STEEL - BLUE

Kształty basenów i schodów

Round center - External corner steps 1
Round center - External corner steps 2
Square and round center - External corner steps straight
Rounded pool - Internal corner steps round
Additional centrum - External corner steps square
Addition side - External corner steps square
Internal corner steps square
Inca
Internal corner steps round
Winkel
Kreis
Roemish verkehr
Stairs along the whole pool width
Stairs Modern
Stairs Modern with a beach
Stairs outer square
Stairs Apollo
Beach

Baseny wielkogabarytowe