Dorpol-pool

Baseny ogrodowe, zadaszenia basenów oraz przykrycia basenowe wraz z montażem.

Kontakt

ul. Stefana Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno, Polska

Email: biuro@dorpol.com
Tel.: +48 52 315 20 96
Żeromskiego 3, 88-300 Mogilno
Pon. - Pt. 8-16
Sob. 8-13

BASENY
MUROWANE

Baseny murowane
w nowych technologiach

Baseny tradycyjne wykonywane są w postaci niecki betonowej wyłożonej wysokiej jakości folią basenową. Budowa basenu w tej technologii daje pełną dowolność co do kształtu, wielkości, głębokości czy usytuowania niecki. To rozwiązanie, dzięki solidnej konstrukcji, jest bardzo trwałe i chętnie wybierane przez klientów w przypadku budowy basenów zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych. Również elementy wykończenia są praktycznie nieograniczone, dzięki czemu każda wizja/projekt architekta jest do zrealizowania.
Dowolność ukształtowania niecki basenu oraz zamontowania praktycznie każdej atrakcji wodnej łącznie z zabudowanymi strefami spa do masażu czy strefy wypłycenia dla małych dzieci. Każdy kształt, projekt, pomysł w przypadku basenów murowanych jest do zrealizowania, a wachlarz możliwości wyposażenia dodatkowego jest nieograniczony.

Baseny w technologii murowanej mogą być wykonane w wersjach ze skimmerem lub z rynną przelewową.

Baseny ze skimmerem

Woda w basenie sięga do poziomu ok. 120 mm poniżej górnej krawędzi basenu w przypadku skimmerów standardowych lub 8-4 cm w przypadku skimmerów typu flat lub infinity.

Baseny z rynną przelewową

Woda sięga górnej krawędzi basenu. Woda powierzchniowa przepływa permanentnie przez krawędź basenu do kanału przelewowego znajdującego się wokół basenu, gdzie wskutek grawitacji napływa do zbiornika wyrównawczego.

Typy basenów murowanych

Nowoczesne technologie budowy basenów oparte na zastosowaniu paneli stalowych lub specjalnych bloczków styropianowych z powodzeniem zastępują pracochłonne i kosztowne wykonanie basenu z litego betonu.

Systemowe panele
uzupełnione betonem

Nieckę basenu tworzą unikalne panele stalowe SteelPrime o grubości 2 mm pokryte specjalną podwójną warstwą galwaniczną cynku i aluminium 750/800 g/m2 + wyjątkowa, opatentowana warstwa magnezu o nazwie Spectron. Daje to niebywałą odporność na korozję, nawet do 25 lat. Dzięki najnowocześniejszej, w pełni zautomatyzowanej technice wytwarzania, powstaje panel dwukrotnie mocniejszy i trwalszy, niż uzyskany tradycyjną metodą. Warstwa Spectron zabezpiecza z każdej strony strukturę panelu przed działaniem soli, procesu utleniania i agresywnych chemikaliów takich, jak chlorki i związki amoniaku. Panel stalowy jest nią pokrywany w procesie kilkukrotnej kąpieli w gorącym roztworze. Panele przechodzą rygorystyczne testy, zgodnie z normami ISSO 3497, EN2808, EN 9227 i EN ISSO ISSO 4628.

System oparty
na bloczkach styropianowych

Konstrukcję ścian basenu stanowią bloczki styropianowe wypełnione zbrojonym betonem i ułożone na wylanej płycie betonowej, które gwarantują trwałość oraz bardzo dobrą izolację termiczną.
Basen zostaje wyłożony folią basenową tzw. linerem renomowanej marki – firmy Albon.

Wybór rynien przelewowych

STANDARD
GRILL
FINISH
INFINITY
EVOLUTION