skontaktuj się z nami

Zadaszenia basenowe segmentowe

Konstrukcja

Zadaszenia basenowe są wykonane ze specjalnych profili, które zapewniają sztywność konstrukcji na działanie czynników zewnętrznych. Rozwiązania systemowe pozwalają na kształtowanie indywidualnych rozwiązań dopasowując do potrzebnych funkcji. Wszystkie nasze zadaszenia wykonywane są „na wymiar” wg życzenia klienta. Program zadaszeń obejmuje konstrukcje niskie, wysokie oraz mieszane stwarzając możliwość dopasowania do potrzebnej funkcji. Zadaszenia o dużej rozpiętości mogą być dodatkowo wykonane ze wzmacnianych profili mogących przenieść znacznie większe obciążenia. Segmenty wyposażone są w specjalne zaczepy zapobiegające poderwaniu przez wiatr. Standardowe wyposażenie obejmuje również system aretaży ustalający odpowiednie położenie segmentów zadaszenia. Standardowo każde nasze zadaszenie basenowe również posiada tzw przedłużenie prowadnic o długości jednego segmentu – tak by było możliwe przesunięcie zadaszenia poza obręb basenu. 

System jezdny

Skonstruowany jest tak, aby każdy mógł szybko i bez wysiłku zasłonić, lub odsłonić basen. Płaskie prowadnice jezdne z zintegrowanymi maskownicami zakrywającymi śruby mocujące je do podłoża rozmiarem dostosowane są do odpowiedniego modelu i szerokości zadaszenia. Są bezpieczne dla bosych stóp dziecka. Oprócz zadaszeń z prowadnicami podwójnymi mamy również zadaszenia z prowadnicą pojedynczą (prowadnica znajduje się tylko po jednej stronie zadaszenia) lub system bez prowadnic. Podwójne, prefabrykowane rolki jezdne montowane w dolnych aluminiowych profilach jezdnych, prowadzących segmenty zadaszeń, znakomicie wpływają na precyzję i na lekkość posuwu segmentów. Rolki jezdne wyposażone są w zamki wiatrowe, zapobiegające poderwaniu segmentu przez skrajnie porywiste wiatry. Kółka poruszają się na nierdzewnych łożyskach, co zapewnia im wieloletnią niezawodność funkcjonowania.

Napęd elektryczny do zadaszeń

Oferowane przez nas zadaszenia mogą być wyposażone opcjonalnie w automatyczny napęd elektryczny wraz ze sterowaniem radiowym do otwierania i zamykania konstrukcji. Napędy dobierane są indywidualnie do wielkości i ciężaru zadaszenia. Może być zainstalowany w każdym typie produkowanych przez nas zadaszeń.

Wypełnienie

W naszych zadaszeniach basenowych stosujemy następujące wypełnienia konstrukcji zadaszeń:

  • bezbarwny poliwęglan komorowy o grubości 10mm z filtrem UV
  • poliwęglan komorowy barwny i wielokomorowy
  • poliwęglan lity typu szyba.

Każda z nich jest montowana w oparciu o indywidualne potrzeby klienta. Profile aluminiowe w standardzie są malowane proszkowo w dowolnym kolorze wg palety RAL, Istnieje również wykonanie konstrukcji w kolorach imitujących drewno VIV Decoral  lub anodowane w kolorze naturalnym.

  

Pokaż:

ODWIEDŹ NASZE POZOSTAŁE STRONY


LIKESPA - producent jacuzzi wanien spa z hydromasażemWanny SPA (jacuzzi) z hydromasażem
Montaż basenów Budowa basenu
(c) DORPOL - baseny, zadaszenia, akcesoria