skontaktuj się z nami

Ogrzewanie basenu

Ogrzewanie basenu

Pompy ciepła

Basenowe pompy ciepła to elektryczne urządzenia, wykorzystujące energię cieplną w powietrzu do podgrzania wody w basenie. Do przeprowadzenia tego procesu służy specjalny wymiennik, znajdujący się wewnątrz urządzenia. Pompa ciepła pobiera o wiele mniej energii elektrycznej, niż typowy podgrzewacz wody. Jej sprawność określa współczynnik COP, który im wyższy, tym lepiej.

Wymienniki ciepła

Aby nie być uzależnionym wyłącznie od nagrzewania wody w basenie ogrodowym przez dobrą pogodę, należy zamontować w instalacji wymiennik ciepła podłączany do pieca C.O lub instalacji solarnej. Płynąca z układu gorąca woda wpływa do wężownicy wymiennika i ogrzewa wodę z basenu.

Temperatura wody z basenu mierzona jest przez czujnik temperatury. Gdy osiągnie ona wymaganą temperaturę, czujnik daje sygnał do termostatu, który przerywa obieg wody gorącej z C.O. Przy decyzji o zamontowaniu wymiennika należy uwzględnić potrzebną moc.

Elektryczne podgrzewacze wody

Idealne rozwiązanie dla małych basenów i wanien. Działanie podobne jak przy wymienniku, jednak zamiast wężownicy znajduje się tu element grzejny. Podczas eksploatacji podgrzewacza, należy zwrócić uwagę, aby element grzejny nie uległ uszkodzeniu. Przyczyniają się do tego: duża zawartość wapnia w wodzie, duża ilość środków dezynfekujących, złe podłączenie zarówno od strony elektrycznej, jak i hydraulicznej. Zaleca się stosowanie tego rozwiązania, gdy nie można zastosować innego. Koszty eksploatacji są wysokie.

Basenowe kolektory słoneczne

Wykonane z odpornego na UV, pogodę i wodę basenową polipropylenu. Nadają się znakomicie do dostarczania energii słońca dla basenu ogrodowego. Proszę pamiętać, że jest to energia darmowa.

Przefiltrowana woda basenowa nie jest kierowana prosto do basenu, lecz przepływa bez istotnych strat przez kolektory, gdzie jest nagrzewana. Nawet przy pochmurnej pogodzie kolektory działają, wykorzystując niewidzialne pasmo promieni słonecznych. Aby zainstalować kolektory w istniejącej instalacji filtrującej, potrzeba kilku złączek i 3-4 zawory kulowe z PCW. Pompa filtra będzie transportować wodę. Trzeba również podłączyć sterowanie, które będzie dopasowywać temperaturę wody do indywidualnych potrzeb, sterować pracą kolektorów i pompy filtra.

ODWIEDŹ NASZE POZOSTAŁE STRONY


LIKESPA - producent jacuzzi wanien spa z hydromasażemWanny SPA (jacuzzi) z hydromasażem
Montaż basenów Budowa basenu
(c) DORPOL - baseny, zadaszenia, akcesoria