skontaktuj się z nami

Instalacje basenowe

Instalacje basenowe

Basen ze skimmerem

pobierz duży rozmiar grafiki

Rysunek przedstawia basen ze skimmerem. Z  lewej strony widać zamontowany skimmer. Pompa filtra zasysa wodę i tłoczy ją przez filtr basenowy. Woda płynie przez rury z twardego PCW i wpływa z powrotem do basenu przez dysze wlotowe (po prawej stronie na rysunku). Z lewej strony w dnie pokazano odpływ denny, który jest połączony ze skimmerem i pompą filtra. W takim wypadku woda jest filtrowana w 1/2 z powierzchni, a w 1/3 z dna. Obok skimmera zamontowano regulator poziomu wody. Kontroluje on poziom wody i automatycznie dolewa określoną ilość wody do właściwego poziomu. Automatyka dozowania reguluje wartość pH, dba o dezynfekcję wody w basenie. Ważnym elementem są urządzenia do podgrzewania wody. Nad całością pracy urządzeń czuwa sterownik filtra, w którym łączą się wszystkie kabelki od urządzeń. Sterownik posiada czujnik temperatury, zegar czasowy, różne przekaźniki włączające i wyłączające zasilanie poszczególnych urządzeń. Ważną rzeczą jest też pokrywa basenu, która skutecznie ogranicza straty ciepła i pomaga nagrzewać basen ogrodowy promieniami słonecznymi. Na rysunku pokrywę stanowi żaluzja z twardego PCW, która chroni dzieci przed wpadnięciem do wody i zapobiega stratom ciepła. Na rysunku z prawej strony widać urządzenie do masażu wodnego. Jest ono umieszczone na stałe w ścianie basenu. Istnieją również urządzenia do masażu zawieszane na brzegu basenu, które można montować w każdej chwili. Na rysunku widać też dwa reflektory. Kable elektryczne od lamp, poprzez puszki połączeniowe prowadzą do transformatora 12 V. Do instalacji wodnej basenu powinno się używać rur i złączek z twardego, szarego PCW. Na rurach montuje się zawory kulowe. Na dnie widać pracującego robota. Czyści on dno basenu i ściany. Niektóre modele mają dodatkowo możliwość ręcznego sterowania przez pilota.

Basen z rynną

pobierz duży rozmiar grafiki

Rysunek przedstawia basen z rynną przelewową. Woda wpływa równomiernie do rynny z całej powierzchni basenu. Przez odpływy rynny woda przepływa rurą zbiorczą do zbiornika przelewowego. Gdy woda osiągnie w zbiorniku określony poziom, pompa filtra zasysa wodę ze zbiornika. Wszystko jest kontrolowane przez pięć elektrod i sterownik. Mierzą one aktualny poziom wody w zbiorniku. Jeżeli wody jest za mało, pompa filtra zostanie wyłączona i otworzy się zawór magnetyczny dopuszczający świeżą wodę do zbiornika. Basen z rynną stanowi idealny element krajobrazu hali lub ogrodu. Nie płynie się w nim „na mur”, ale widzi się całe pomieszczenie lub ogród. Pozostałe elementy basenu są takie same, jak w basenie ze skimmerem. Automatyka dozowania reguluje wartość pH, dba o dezynfekcję wody w basenie. Urządzenia do podgrzewania Wody – pompa ciepła, wymiennik lub kolektory. Nad całością pracy urządzeń czuwa sterownik filtra, w którym łączą się wszystkie kabelki od urządzeń. Sterownik posiada czujnik temperatury, zegar czasowy, różne przekaźniki włączające i wyłączające zasilanie poszczególnych urządzeń. Ważną rzeczą jest też pokrywa basenu, która skutecznie ogranicza straty ciepła i pomaga nagrzewać basen promieniami słonecznymi. Na rysunku pokrywę stanowi żaluzja z twardego PCW, która chroni dzieci przed wpadnięciem do wody i zapobiega stratom ciepła. Na rysunku z prawej strony widać urządzenie do masażu wodnego. Jest ono umieszczone na stałe w ścianie basenu. Istnieją również urządzenia do masażu zawieszane na brzegu basenu, które można montować w każdej chwili. Na rysunku widać też dwa reflektory. Kable elektryczne od lamp, poprzez puszki połączeniowe prowadzą do transformatora 12 V. Do instalacji wodnej basenu powinno się używać rur i złączek z twardego, szarego PCW. Na rurach montuje się zawory kulowe. Na dnie widać pracującego robota. Czyści on dno basenu i ściany. Niektóre modele mają dodatkowo możliwość ręcznego sterowania przez pilota.

White Edition

Całkowicie śnieżnobiałe elementy z wysokogatunkowego tworzywa z serii White Edition.

White de Lux Edition

Jakość elementów instalacji basenowej WHITE de LUX EDITION wykonane z mieszanki tworzyw specjalnie opracowanej w laboratorium. Elementy wykonane są według restrykcyjnych norm produkcyjnych i są odporne na szkodliwe działanie chloru.

White-Steel Edition

Seria do basenu WHITE-STEEL EDITION daje niepowtarzalny efekt w basenie. Białe elementy z tworzywa, z wykończeniem ze stali nierdzewnej najwyższej jakości AISI 316. Precyzyjna jakość wykonania to niewątpliwa zaleta. Idealna alternatywa dla elementów w całości ze stali i z białego tworzywa. Jednakowy kolor stalowy wszystkich elementów. Wnętrze skimmera i klapka przykryte są także stalą.

Steinless Edition

Bezkonkurencyjne i wyrafinowane elementy basenu z serii Stainless Edition, wykonane są z najlepszej jakościowo szwedzkiej stali AISI 316. Nie trzeba do nich żadnych dodatków, ponieważ oferowane są jako kompletnie gotowe do montażu z ramką przednią, pokrywą górną i uszczelką

Chrome Edition

Jedyna w swoim rodzaju seria Chrome Edition, to białe elementy do basenu z wykończeniem pokryw w kolorzesrebrnym. Niewątpliwie najwyższa jakość wykonania stanowi alternatywę dla elementów ze stali. Kolor srebrny jest jednakowy dla wszystkich części. Nie są malowane, ale pokrywane kolorem za pomocą techniki plazmowej. Dzięki unikalnym promotorom przylegania, warstwa jest trwała. Nadają się do każdego rodzaju basenu.

Black Edition

Niesamowity wygląd Twojemu basenu mogą nadać czarne elementy z tworzywa, serii Black Edition. Wykonane z mieszanki tworzyw specjalnie opracowanej i wykonane są według restrykcyjnych norm Produkcyjnych, są odporne na szkodliwe działanie chloru.

Bronze Edition

BRONZE EDITION to najbardziej wyjątkowa i ekskluzywna seria elementów do basenu kąpielowego. Wykonane niezwykle precyzyjnie, jako cioenieniowe odlewy ze stopów brązu, cechują się ogromną trwałością i odpornością. Wszystkie elementy są dostępne też w wykonaniu do wody słonej, o każdym stopniu zasolenia. Elementy można też zamówić w dowolnym kolorze wg RAL.

Regulatory poziomu wody

Regulatory poziomu wody automatycznie uzupełniają i utrzymują określony stan wody w basenie. Dzięki zastosowaniu regulatora, komfort użytkowania basenu wyraźnie się podnosi. Wyróżniamy elektroniczne i mechaniczne regulatory poziomu wody.

ODWIEDŹ NASZE POZOSTAŁE STRONY


LIKESPA - producent jacuzzi wanien spa z hydromasażemWanny SPA (jacuzzi) z hydromasażem
Montaż basenów Budowa basenu
(c) DORPOL - baseny, zadaszenia, akcesoria