skontaktuj się z nami

PIELĘGNACJA/CZYSZCZENIE

Regularna pielęgnacja jest konieczna, aby basen właściwie spełniał swoje funkcje.

Wodę trzeba dezynfekować, aby utrzymać ją w czystości. Bezwzględnie potrzebują Państwo testera wody. Dzięki niemu, poprzez porównanie kolorów, ustala się wartość chloru (lub tlenu) i pH. Wartość pH jest bardzo ważna i musi wynosić około 7,2. Jeśli się nie zgadza, należy zastosować środek podwyższający lub obniżający pH. Istnieje wiele modeli testerów ręcznych i elektronicznych. Są one lepsze lub gorsze. Najlepsze testery elektroniczne to urządzenia fotometryczne. Po zbadaniu wody testerem można przystąpić do pielęgnacji. Środki dezynfekcyjne działają przy odpowiednim poziomie pH. Woda musi być dezynfekowana. Nawet najlepsze urządzenie filtrujące, nie uwolni wody od bakterii. Istnieją preparaty chlorowe i tlenowe. Są to związki bezpieczne i skuteczne. Istnieją różne sposoby dezynfekcji wody: chlorowanie, lampy UV, aktywny tlen, ozonowanie, elektroliza. Korzystne jest łączenie dwóch metod ze sobą. Preparaty można dozować ręcznie lub za pomocą urządzeń automatycznych. Dozowanie ręczne środków w formie stałej odbywa się przez skimmer, bojkę pływającą w wodzie lub pojemnik założony na instalacji. Środki płynne dozuje się do skimmera lub bezpośrednio do wody, najlepiej nad dyszami wlotu. Urządzenia automatyczne sterują, mierzą i kontrolują stan wody. Sprawdzana jest wartość pH i jeżeli odbiega ona od wartości żądanej, automatycznie jest dozowanie. Do basenów prywatnych w halach, zaleca się używanie do dezynfekcji aktywnego tlenu. W basenach odkrytych lub halowych, intensywnie użytkowanych zaleca się stosowanie płynnego chloru. W basenach publicznych, hotelowych, w ośrodkach wypoczynkowych stosuje się, specjalnie przeznaczone do pracy w nich, automaty dozujące i mierzące chlor w mg/l. Oprócz regulacji pH, w automatach publicznych mierzona jest też wartość Redox.

Akcesoria basenowe

Testery

Testery są urządzeniami mierzącymi zawartość pierwiastków występujących w wodzie. Oferujemy testery mierzące:

  • zawartość pH
  • wolny chlor
  • aktywny tlen

 

Środki chemiczne:

Regulatory wartości pH wody pH minus i Plus

+ rozwiń

pH Minus to granulat do obniżania wartości pH w wodzie. pH Plus służy do podwyższania wartości. Preparat stwarza niekorzystne dla drobnoustrojów środowisko, powodując ich zniszczenie i zahamowanie rozwoju. Właściwe pH (7,2 -7,6) warunkuje dobre działanie innych środków.

Środki chlorowe

Quick chlor – granulat

Najbardziej popularny, szybko rozpuszczalny, organiczny chlor w granulacie. Przeznaczony do dezynfekcji wody.

Maxi chlor – tabletki

Najbardziej popularny, multifunkcyjny, wolno rozpuszczalny chlor w tabletkach 200 g, przeznaczony do dezynfekcji wody. Utrzymuje w wodzie stały poziom chloru.

Quick chlor – tabletki

Szybko rozpuszczalny, organiczny chlor w tabletkach 20 g, do dezynfekcji wody.

Mini-maxi chlor – tabletki

Wolno rozpuszczalny chlor w tabletkach 20 g, do dezynfekcji wody. Dzięki wolnemu rozpuszczaniu się, utrzymuje w wodzie stały poziom chloru. Posiada w składzie dodatkowo środki glonobójcze i substancje klarujące wodę.

Środki bezchlorkowe

Aktywny tlen

Tabletki na bazie aktywnego tlenu. Przeznaczone do dezynfekcji wody. Redukują zawartość chloramin.

Preparaty usuwające zmętnienie wody

+ rozwiń

Środki flokujące służą utrzymaniu klarowności wody. Po przeprowadzonej dezynfekcji, dodaje się flokulant, który łączy pływające w wodzie drobiny w większe cząstki. Osadzają się wtedy one bez problemu na złożu piaskowym w filtrze. Z pomocą środków flokujących można usunąć, znajdujące się w wodzie metale. Należy na krótko zwiększyć wartość pH do 9, dodać flokulant, który zwiąże metale i oddzielić od wody za pomocą filtrów. Po tej operacji filtr, należy wyczyścić i przywrócić odpowiednią wartość pH wody.

Flockfix

Woreczki z granulatem do profilaktycznego flokowania. Wkładany do skimmera lub koszyka pompy.

Super Flock

Służy do interwencyjnego usuwania zmętnienia wody. Stosowany w celu uzyskania klarownej, wolnej od zmętnień wody.

Preparaty glonobójcze

+ rozwiń

Glony do rozwoju potrzebują ciepłą wodę, światło słoneczne, dwutlenek węgla i pożywienie, którym są np. nitraty z chloramin (chloru związanego), fosfaty z wody zasilającej basen lub wprowadzane przez kąpiących. W basenach o dobrej cyrkulacji wody, dobrej filtracji, optymalnym flokowaniu i pH, można częściowo usunąć fosfaty, zabierając glonom pokarm.

Alba Super

Najlepszy, niepieniący preparat glono- i bakteriobójczy. Zalecany przez Sanepid. Stosowany też do powstania dużej ilości glonów. Utrzymuje wodę w doskonałym stanie, nawet przy wysokich temperaturach powietrza. Działa natychmiast po zastosowaniu.

Algenex Super

Preparat glonobójczy. Jednak, tak jak inne preparaty na rynku ustępuje jakością Albie Super i przy wysokich temperaturach powietrza >30 stopni C, tak jak inne preparaty może nie dać sobie rady. Przeznaczony do profilaktycznego stosowania. Należy go regularnie stosować.

Winter fluid – płyn zimowy

Środek stosowany na zimę. Zapobiega zielenieniu się wody w przypadku ocieplenia w zimie.

Środki do czyszczenia

+ rozwiń

Żel czyszczący

Uniwersalny żel do czyszczenia basenów. Przeznaczony do basenów foliowych i płytkowych. Czyści także pod wodą. Konsystencja w postaci żelu powoduje, że nie spływa on z gąbki podczas czyszczenia.

Poolfinisch

Wydajny środek do czyszczenia elementów ze stali.

Flisan

Alkaliczny środek przeciw tłuszczom.

Randklar

Środek do czyszczenia folii i tworzyw sztucznych, czyści z tłuszczów, oleju i rdzy nalotowej.

Keraclin F

Kwaśny środek czyszczący do basenów i ich otoczenia. Przeciwdziała powstawaniu plam wapiennych, mineralnych i tłuszczowych.

Edelstahl VA

Środek do czyszczenia i pielęgnacji niecek basenowych ze stali szlachetnej oraz części metalowych ze specjalnych stali stopowych.

Compactal

Kwaśny oerodek czyszczący do basenów odkrytych. Rozpuszcza wapno i osady. Usuwa brązowe zabarwienia, powstałe od działania żelaza i innych metali.

Środki specjalne

To produkty o specjalnym przeznaczeniu. Stabilizator zapobiega wytrącaniu wapnia i żelaza. Chlor STOP obniża poziom chloru w wodzie. Odpieniacz zapobiega powstawaniu piany.

Automaty dozujące:

Eurodos

Niezawodny automat, regulujący ilość środka dezynfekcyjnego i wartość pH w Waszym basenie. Eurodos mierzy i steruje pracą pomp dozujących, doprowadzając wartości do żądanego poziomu. Pracę wykonuje automatycznie za pomocą mikro-procesora. Łatwa instalacja, obsługa i programowanie poprzez menu w języku polskim.

Autodos

Nowoczesny wygląd i zaawansowana, wysoka technologia tworzy wysoce inteligentne urządzenie Autodos. Zaprojektowano je w celu regulacji warunków panujących w wodzie basenowej.

 

Minimaster

To zaawansowany technologicznie automat dozujący do basenów prywatnych. Automat MiniMaster oferuje ciągłe monitorowanie i automatyczne dozowanie, zapewniając najwyższe bezpieczeństwo wody w Państwa basenie. MiniMaster jest oparty na tej samej technologii, jak dobrze znane Autodosy. Z zainstalowanym MiniMasterem w swoim basenie, nigdy nie będzie musieli się martwić o jakość wody - MiniMaster automatycznie o nią zadba.

Lampy UV

Przeznaczone są do dezynfekcji wody promieniami UV w procesie reakcji fotooksydacji. Lampę zakłada się w instalacji za filtrem.

Elektrolizer

Elektrolizer soli z regulacją pH to idealne urządzenie do prywatnych basenów kąpielowych. Automatyczna regulacja poziomu pH to jego największa zaleta, wpływająca na efektywności dezynfekcji oraz utlenianie.

Odkurzacze

Urządzenie filtrujące nie jest w stanie zapobiec temu, aby na dno basenu nie opadały ziarna piasku, liście, zabawki itp.

Ręczne

Za pomocą ręcznych odkurzaczy dna można sprawić, że dno znowu będzie czyste. Wąż ssący zakłada się na odkurzacz, a drugi koniec wtyka się do skimmera. Gdy filtr pracuje, następuje zasysanie wody przez odkurzacz. Za pomocą teleskopowej sztangi jeździ się powoli odkurzaczem po dnie i ścianach basenu, zbierając zanieczyszczenia. Odkurzacze występują w wielu rodzajach.

Półautomatyczne

Są to urządzenia pozwalające na czyszczenie dna basenu bez udziału człowieka. Nie można jednak pozostawić ich podczas pracy bez kontroli. Są one podłączane do węża ssącego, którego koniec wtyka się do skimmera.

 

Automatyczne

To w pełni automatyczne urządzenia do czyszczenia basenu. Większość z nich czyści również ściany. Każde z nich ma automatyczny program pracy, a niektóre mogą być również sterowane ręcznie przez pilota. Mają własny napęd i worek filtrujący, pozwalający na pracę niezależną od filtra basenowego. Zaletą jest również to, że wywołują one dodatkową cyrkulację wody w basenie. Automaty są najbardziej komfortowe ze wszystkich rodzajów odkurzaczy. Nie wymagają w trakcie pracy żadnej obsługi i kontroli.

Supreme

Dolphin Supreme M4 i M5 jest znaczącym krokiem w robotyce czyszczenia basenu. Powstał w oparciu o wieloletnie doświadczenia. Supreme M4 i M5, dzięki zastosowaniu unikalnych, innowacyjnych funkcji, gotowy jest do podjęcia wszelkich ciężkich zadań przy czyszczeniu basenu, gwarantując jednocześnie niezawodne wyniki czyszczenia za każdym razem. Intensywne czyszczenie przyczynia się do eliminacji glonów i bakterii. Czyści podłogę, ściany i linię wody basenu. Supreme M5 jest wyposażony w pilota, umożliwiającego ręczne sterowanie i programowanie parametrów pracy.

Diagnostics

Nigdy nie przestaje pracować dla Ciebie. Jest dobrze pracującym robotem, zaprogramowanym do pracy na dużych powierzchniach. Diagnostics to solidny, niezawodny i niedrogi członek rodziny Dolphin, słynny ze swojej mocnej konstrukcji, zdolności wspinania się po ścianach basenu oraz dokładnego czyszczenia. Dolphin Diagnostics jest niezastąpionym robotem przeszkolonym do utrzymania Państwa basenu w doskonalej czystości.

Dynamic Plus

To moc inteligentnego czyszczenia. Dolphin Dynamic Plus jest doskonałym robotem czyszczącym do każdego domowego basenu. Posiada pilot z joystickiem, aby pomóc Ci wybrać odpowiedni program czyszczący, poczynając od wspinania się po ścianach a kończąc na ultra czyszczeniu. Pilot jest prosty w obsłudze, także łatwo ustawisz czas pracy, czy skierujesz robota do ciężko dostępnych narożników. Dolphin Dynamic Plus oferuje wskaźnik pełnego filtra, obrotowy kabel i solidną konstrukcję, zapewniającą trwałość i bezpieczeństwo. Dolphin Dynamic Plus na nowo definiuje nowoczesną technologię czyszczenia basenów.

Złączki/zawory/rury PCV

Sugerujemy zastosowanie złączy przeznaczonych do montażu układów w basenach. W ofercie wszystkie niezbędne elementy armatury:

ODWIEDŹ NASZE POZOSTAŁE STRONY


LIKESPA - producent jacuzzi wanien spa z hydromasażemWanny SPA (jacuzzi) z hydromasażem
Montaż basenów Budowa basenu
(c) DORPOL - baseny, zadaszenia, akcesoria