skontaktuj się z nami

Filtry i pompy

Zestawy filtracyjne

Woda w basenie musi być filtrowana. Bez tego stanie się mętna i brudna. Do wody dostają się różne zanieczyszczenia stanowiące pożywkę dla drobnoustrojów. Są one usuwane z wody przez filtrowanie. Powinno się montować filtry piaskowe. Tylko one filtrują wodę w prawidłowy sposób. Filtr piaskowy posiada specjalną pompę ssąco-tłoczącą, pobierającą wodę z basenu. Ta po przejściu przez warstwę piasku jest tłoczona z powrotem do basenu. Wkład filtra tworzy piasek kwarcowy w odpowiednich frakcjach. Do filtra woda dostaje się dzięki systemowi rur, stanowiących połączenie basenu z filtrem. Zanieczyszczenia pozostają na ziarnach piasku, a woda staje się świeża i czysta. Filtr musi być czyszczony w procesie płukania.

Automatyczne zawory

Automatyczne zawory do filtrów są urządzeniami elektronicznymi do automatycznego płukania złoża filtra. Według życzenia ustawia się dzień, godzinę i czas trwania płukania. Automatyczne zawory zapewniają pełny komfort użytkowania filtra.

 

Sterowniki

Skrzynka do obsługi i sterowania pracy pompy filtra, zaworów, ogrzewania i kolektorów.

 

Pojemniki na zestawy filtracyjne

Specjalna skrzynka przeznaczona do osadzenia w ziemi. W skrzyni montuje się zbiornik i pompę filtra.

 

Piasek do filtra

Do filtra potrzeba kilku dodatków. Najważniejszym jest piasek, jako tradycyjny i ekonomiczny materiał filtrujący. UWAGA!!! Właściwa praca filtra zależy od właściwego piasku.

ODWIEDŹ NASZE POZOSTAŁE STRONY


LIKESPA - producent jacuzzi wanien spa z hydromasażemWanny SPA (jacuzzi) z hydromasażem
Montaż basenów Budowa basenu
(c) DORPOL - baseny, zadaszenia, akcesoria