skontaktuj się z nami

Baseny ogrodowe polipropylenowe

OPIS ORAZ MOŻLIWOŚCI INSTALACJI

Baseny ogrodowe są wykonane z polipropylenu (PP) stabilizowanego przeciw oddziaływaniu promieniowania UV. Ten materiał jest nieszkodliwy pod względem zdrowia i higieny. Konstrukcja basenu z tworzywa sztucznego została zaprojektowana z uwzględnieniem 20-letniego okresu użytkowania i wyprodukowana na podstawie obliczeń statycznych wykonanych za pomocą programu komputerowego Nexis 32 przy wykorzystaniu metody elementów skończonych. Minimalna grubość ścianek i dna basenu wynosi 6 mm, w odniesieniu do schodów jest to 8 mm, natomiast ożebrowanie wzmacniające 12 mm. Poszczególne elementy z tworzywa sztucznego są łączone ze sobą metodą spawania gorącym powietrzem przez wykwalifikowanych spawaczy (zgodnie z DVS), przewody rurowe są klejone. Wyposażenie basenu objęte zakresem dostawy jest wyprodukowane przez renomowanych producentów – firmy ASTRAL oraz Vágner, a montaż wykonuje się zgodnie z ich zaleceniami. Baseny są przeznaczone do montażu na zewnątrz. Są one montowane na uzbrojonej płycie fundamentowej o grubości 150 – 200 mm i należy wokół nich wykonać płaszcz z betonu, zgodnie z wskazówkami wyszczególnionymi w tym dokumencie. 

Baseny nie mogą być instalowane w terenie, na którym lustro wody gruntowej znajduje się powyżej dolnej krawędzi płyty podstawowej.

W przypadku gruntu nieprzepuszczalnego należy podjąć środki zaradcze w stosunku do powstającego ciśnienia wywieranego przez wody opadowe na płaszcz zewnętrzny oraz dno basenu ogrodowego.  

 1. Basen wanna z tworzywa sztucznego – POLIPROPYLEN – 6 mm
 2. Kanał przelewowy
 3. Kratka kanału przelewowego – szerokość 200 mm
 4. Usztywnienia prostopadłe – POLIPROPYLEN – 15 cm
 5. Izolacja cieplna ścian – XPS styrodur 30 mm
 6. Izolacja cieplna dna – XPS styrodur 30 mm
 7. Fundament betonowy o grubości min. 150 mm
 8. Oblewka betonowa
 9. Uzbrojenie oblewki betonowej
 10. Teren

Typy basenów:

Baseny ogrodowe polipropylenowe dzielimy na poszczególne typy:

wg sposobu odprowadzenia wody z basenu do jednostki filtracyjnej:

 • baseny ze skimmerem – woda w basenie sięga aż do poziomu ok. 120 mm poniżej górnej krawędzi basenu
 • baseny z kanałem przelewowym – woda sięga górnej krawędzi basenu. Woda powierzchniowa przepływa permanentnie przez krawędź basenu do kanału przelewowego znajdującego się wokół basenu, gdzie wskutek grawitacji napływa do zbiornika wyrównawczego.

Rodzaje stosowanych kanałów:

standard
kamienna grill
finish
infinity
laguna  

wg kształtu:

 • czworokąt o zaokrąglonych kątach – promień 600 mm
 • czworokąt o ostrych kątach
 • owal
 • okrąg
 • wymiary na życzenie lub wg połączenia kształtów

wg zastosowanych kolorów:

 • oferta standardowa: lodowy-niebieski, lazurowy, biały.
 • na życzenie dostępna jest kombinacja kolorów standardowych lub inny kolor zgodnie z aktualną ofertą.

wg głębokości:

 • standardowe głębokości basenów to 1,2 m i 1,5 m,
 • na życzenie dostępne są również baseny o głębokości w przedziale pomiędzy 1,2 - 1,5 m.

wg technologii wykonania basenu:

 • Typ Standard – całe wyposażenie technologiczne jest zainstalowane się poza basenem, np. we własnej studzience z tworzywa sztucznego, w piwnicy obiektu budowlanego lub w garażu wzgl. w podobnym miejscu.
 • Typ Compact – całe wyposażenie technologiczne jest zainstalowane w korpusie basenu i już podczas dostawy wszystkie elementy technologiczne wyposażenia są ze sobą połączone, poprzez co znacznie upraszcza i przyśpiesza się proces montażu basenu.

wg umiejscowienia:

 • na otwartej przestrzeni
 • w pomieszczeniach zamkniętych

Zastosowany materiał – polipropylen PP oraz sposób wytwarzania stwarzają możliwość produkcji basenów ogrodowych o dużej różnorodności w odniesieniu do wymiarów, kształtów i kolorów. Każdy basen jest wytwarzany zgodnie z życzeniem klienta oraz po przeprowadzeniu z nim indywidualnych uzgodnień. Wraz z basenem dostarcza się kompletne i bardzo obszerne wyposażenie technologiczne jak i wyposażenie dodatkowe włączając w to zadaszenie. 

Samodzielny montaż basenów.

Pokaż:

ODWIEDŹ NASZE POZOSTAŁE STRONY


LIKESPA - producent jacuzzi wanien spa z hydromasażemWanny SPA (jacuzzi) z hydromasażem
Montaż basenów Budowa basenu
(c) DORPOL - baseny, zadaszenia, akcesoria